21. 2. 2023

Podporujeme mladé talenty v oblasti sportu

Matyáš Novotný #33

Jedním z bezesporu talentovaných sportovců je Matyáš Novotný, letos jedenáctiletý motokrosový jezdec. Jezdí v týmu FMX Junior Academy of Petr Pilát pod zkušeným vedením právě Petra Piláta, jednoho z nejúspěšnějších freestyle motokrosových jezdců v České republice.

Svou sportovní cestu začal již ve 4 letech. Zpočátku koketoval s ledním hokejem a na 4 roky „zakotvil“ v bráně HC Lev Benešov. O rok později začal trávit více času i u motokrosové dráhy a již v 6 letech usedl poprvé na motorku. Tři roky se věnoval současně hokeji i motokrosu. Jenže stále více ho to táhlo k motorkám, a tak si nakonec vybral sport, který je jeho srdci bližší.

Matyáš se začal věnovat naplno výhradně motokrosu a freestyle motokrosu. Trénuje na motorce třikrát týdně a nepodceňuje ani fyzickou přípravu. No a úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat.

Především loňská sezóna 2022 byla pro Matyáše opravdu úspěšná!

V šampionátu Motocross Cup, který se zakončil vloni v říjnu v polské Bogatynii, se umístil na celkovém čtvrtém místě.

V Batti MxCup získal po deseti odjetých závodech v kategorii 85ccm pohár pro vítěze za celkové prvenství v tomto seriálu.

A závodní sezonu 2022 zakončil úspěchem dokonce před televizními kamerami, když se kvalifikoval do finálového závodu Nova Sport Talent Cup, který pořádala motocyklová aréna Pitland ve spojení s TV Nova. Matyáš se dostal ve své kategorii 10-11 let do finále a dokonce se mu podařilo finálový večer vyhrát!

Letos jej čeká premiéra v Mistrovství České republiky juniorů v kategorii 85ccm, ve které ještě vloni kvůli nízkému věku startovat nemohl a k tomu mnoho dalších závodů v České republice a Rakousku. Měl by se také objevit při několika FMX exhibicích, které pořádá jeho trenér Petr Pilát.

Budeme Matyáše sledovat a držet mu palce v jeho motokrosovém snažení. K tomu, aby si udržel formu je zapotřebí dostatečně trénovat a věnovat se také kondici a nezbytné rehabilitaci. Aby se motokrosu a aktivitám s tím spojenými mohl věnovat a svůj talent i nadále rozvíjet, rozhodli jsme se Matyho finančně podpořit. 

Matyášovi fandíme - Matyáš Novotný #33